Dopalacze – dlaczego szkodzą?

No comments yet

research chemicals

Wydawać by się mogło, że szkodliwość dopalaczy jest już powszechnie znana. Jak się jednak okazuje, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z niebezpiecznych własności tego typ substancji, które zażywane są najczęściej dla przeżycia niezwykłych wrażeń i emocji. Czy warto ryzykować? Przeczytaj i oceń sam!
Mieszanka pozornie niewinnych ziół
Dopalacze to substancje, które, podobnie jak narkotyki, wykazują psychoaktywne działanie. Szkodliwość dopalaczy można uświadomić sobie jeszcze bardziej, wiedząc, że każdy z nich posiada w swoim składzie szkodliwe związki nawet kilkunastu roślin, z których jest otrzymywany. Dopalacz dostępny w formie suszu lub ekstraktu może być mieszanką m.in. wyciągu z powoju hawajskiego, muchomora plamistego czy szałwii wieszczej. Mieszanka niepozornych dla laika ziół wywołuje efekty nadwrażliwości zmysłowej i zmienności nastrojów, a nawet omamy. Oprócz mieszanek pozyskiwanych w sposób naturalny na rynku dostępne są również dopalacze pochodzenia syntetycznego. Działają one podobnie jak znana wszystkim marihuana, fake hash czy mefedron.
Od niewinnych dolegliwości do poważnych uszkodzeń
Szkodliwość research chemicals często bagatelizowana jest przez osoby szukające odlotowych atrakcji. Lista niepożądanych objawów jest niepokojąco długa, dlatego warto się z nią dokładnie zapoznać, zanim zechcesz sięgnąć po tego typu używkę. Do najmniej niebezpiecznych skutków zażycia dopalaczy należą zaburzenia rytmu serca, bezsenność, bóle głowy czy problemy z koncentracją. Na końcu listy niebezpiecznych objawów znajdziemy jednak stany agresji, udar mózgu, zawał serca czy niewydolność wątroby.
Osoby, które zażyły dopalacze, bardzo często nie są w stanie podać ich składu. Z racji tego, że jest to mieszanka niezwykle szkodliwych ziół, informacja o składzie substancji jest kluczowa podczas leczenia. Jeśli chcesz uchronić siebie i swoich bliskich przed szkodliwym działaniem dopalaczy, koniecznie uświadom sobie ich fatalny wpływ na organizm i szkody, których bardzo często nie da się już cofnąć.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *